Noviny červen 2018

Škola a školka v červnu

A už tu máme zase červen opět nabitý aktivitami pro děti naší školičky.

Začali jsme ECO projektem - Světový den životního prostředí (5.června). Nejprve ve třídách povídáním a diskuzemi jak si stojí naše planeta s čistotou (a příroda v naší republice). Po svačině jsme vyrazili do lesa (směrem na Šarváš), zkontrolovat „naše stromy“- většině se daří dobře a vesele rostou. Potom nastalo velké uklízení lesa.

Ve středu 6. června vyrazili naši sportovci na tradiční turnaj ve vybíjené na ZŠ Libušín, kde po urputných „bojích“ obsadili pěkné třetí místo a ještě diplom za fair play.

Následující den byl ve znamení (také již skoro tradiční) - Den s lesy ČR. Jedná se o celodenní akci pořádanou Lesy ČR, kdy se děti seznamují s různými druhy živočichů, rostlin, hub a specifickými zvláštnostmi našich lesů a přírody vůbec; rovněž s činnostmi lidí, kteří se o naši přírodu starají profesionálně. Děti v rámci akce řeší různé úkoly, seznamují se i s výcvikem psů apod.

Na závěr si v rámci občerstvení mohou opéct na ohni buřtíky, což se všem pochopitelně velmi líbí.

No a třešinkou na dortu, zvaném školní sezona, byly opět „Zahradní slavnosti školy“, Příjemné posezení s rodiči venku před školou, občerstvení připravené právě a pouze rodiči a zaměstnanci školy – velmi dobré, moc děkujeme. Báječná a (to hlavně) veselá představení dětí každého ročníku opět rozproudila radostné emoce rodičů a všech přítomných diváků. A to vše umocněno neotřelou zmrzlinovou show (děkujeme panu zmrzlináři).

Co nás ještě čeká do konce června? Vystoupení školního pěveckého sboru na Bratoňském džbánu (16.června), výlet družiny na naučnou stezku Mrákavy (19.června), „Den dětí se Zumbicí“ (25.června na fotbalovém hřišti).

A ve čtvrtek 28.června modely aut a něco navíc, protože to bude u rybníka.

No a potom už jen vysvědčení a hurááááááááá na prázdniny (což děti milují ze školní docházky nejvíce)!!!

A po prázdninách zase u nás ve školičce Ahóóóóóóóóóóój.

Kamil Libich

Všem čtenářům přejeme krásné léto plné odpočinku a sluníčka.

V pondělí 3. září Vás rádi uvidíme při uvítání nových prvňáčků od 8 hod. před budovou školy.

Za zaměstnance školy Vendula Holmanová

EU Copyright | Page